Чайот - він же величезний мексиканський огірок

Колись звичайна картопля, кабачки і помідори були дивиною в наших краях. Тепер їх вирощує кожен городник. Таким же звичайним для нас дуже скоро може стати мексиканський огірок, або чайот. Він не вимагає особливих ґрунтів, росте практично на каменях, його не потрібно удобрювати, рятувати від паразитів. Необхідно тільки забезпечити тінню, вологою і опорою для стебел, пише real-vin.com.

За що цінують чайот? У їжу йдуть кореневі бульби, плоди і молоді пагони, а з висушених стебел виготовляють циновки. Цей огірок з сімейства гарбузових, тому розміри плодів досить значні. Так от, швидко зростаючі плоди здатні досягти знімною стиглості всього за тиждень. За формою вони нагадують грушу, а за вагою можуть досягати 700-800 грамів. Величезна гідність мексиканського огірка — висока врожайність і лежкість. Один кущ у сприятливих умовах дає від 60 до 80 кг плодів, які можуть зберігатися до 8 місяців при температурі 3-5 градусів вище нуля і 80%-ої вологості.

Мексиканські огірки можна вживати як свіжими, так і в солоному вигляді, їх добре смажити або тушкувати як кабачки.

Крім плодів, мексиканський огірок славиться і своїми кореневими бульбами. Вони утворюються на кінцях коренів і розташовуються на відстані до 2 метрів від стовбура рослини. Бульби чайота мають подовжено овальну форму, по вазі можуть бути від 50 до 200 р. М'якоть у них біла, а шкірка світло-коричнева. Смажені бульби за смаком нагадують картоплю з грибами. До речі, з однієї рослини в середньому можна накопати близько кілограма бульб.
19.08.2018 21:37
Источник: https://agroreview.com
Похожие статьи

31.01.2018
Морковь – универсальный овощ, который ценится за свои вкусовые качества и витаминный состав, потребляется в течение всего года, долго хранится, выращивается повсеместно. Качество корнеплодов напрямую зависит от характера водообеспечения культуры за время вегетационного периода.
10.02.2019
Якщо плануєте побілити дерева, то зробіть це у період з кінця зими до початку весни.
03.07.2017
Существуют два основных стиля оформления пруда. Формальный пруд имеет правильные, иногда сглаженные, геометрические очертания, четко отделен от основных элементов сада.
06.07.2015
Для обеспечения хорошего произрастания смородины, а также для получения максимальных урожаев следует правильно формировать куст, для этой цели производят его обрезку, что позволяет получить прирост ветвей. Первая обрезка куста черной смородины при посадке осенью, делается в весеннюю пору, а смородину, которую высадили весной – нужно обрезать сразу же после посадки. Это нужно делать обязательно.
02.01.2017
Кресс-салат, пожалуй, самая удобная зелень для домашнего огорода. Во-первых, дает урожай уже через 12-15 дней после появления всходов.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна