Чайот - він же величезний мексиканський огірок

Колись звичайна картопля, кабачки і помідори були дивиною в наших краях. Тепер їх вирощує кожен городник. Таким же звичайним для нас дуже скоро може стати мексиканський огірок, або чайот. Він не вимагає особливих ґрунтів, росте практично на каменях, його не потрібно удобрювати, рятувати від паразитів. Необхідно тільки забезпечити тінню, вологою і опорою для стебел, пише real-vin.com.

За що цінують чайот? У їжу йдуть кореневі бульби, плоди і молоді пагони, а з висушених стебел виготовляють циновки. Цей огірок з сімейства гарбузових, тому розміри плодів досить значні. Так от, швидко зростаючі плоди здатні досягти знімною стиглості всього за тиждень. За формою вони нагадують грушу, а за вагою можуть досягати 700-800 грамів. Величезна гідність мексиканського огірка — висока врожайність і лежкість. Один кущ у сприятливих умовах дає від 60 до 80 кг плодів, які можуть зберігатися до 8 місяців при температурі 3-5 градусів вище нуля і 80%-ої вологості.

Мексиканські огірки можна вживати як свіжими, так і в солоному вигляді, їх добре смажити або тушкувати як кабачки.

Крім плодів, мексиканський огірок славиться і своїми кореневими бульбами. Вони утворюються на кінцях коренів і розташовуються на відстані до 2 метрів від стовбура рослини. Бульби чайота мають подовжено овальну форму, по вазі можуть бути від 50 до 200 р. М'якоть у них біла, а шкірка світло-коричнева. Смажені бульби за смаком нагадують картоплю з грибами. До речі, з однієї рослини в середньому можна накопати близько кілограма бульб.
19.08.2018 21:37
Источник: https://agroreview.com
Похожие статьи

03.12.2016
Прежде чем приступить к выделке сухих шкурок, рассортируйте их по размеру и толщине мездры на несколько однородных по качеству групп.
25.06.2017
Заболевания мелкого рогатого скота развиваются при плохом содержании животных, некачественном кормлении, а также при несоблюдении карантинных мероприятий.
11.03.2013
На протяжении веков менялись вкусы и предпочтения народов к хлебобулочным изделиям от сухих пресных лепешек до ароматной сдобы. Сегодняшний выбор выпекаемой в пекарнях продукции способен удовлетворить каждого потребителя.
24.05.2017
К отряду попугаеобразные, или как их попросту называют попугаи, относятся птицы мелких или средних размеров, и зачастую все представители имеют очень яркий и красочный окрас.
20.01.2017
Нужно ежедневно тщательно осматривать птицу. Наиболее опасной из всех болезней, которые угрожают индейкам любого возраста, является так называемая черная голова.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна