Чайот - він же величезний мексиканський огірок

Колись звичайна картопля, кабачки і помідори були дивиною в наших краях. Тепер їх вирощує кожен городник. Таким же звичайним для нас дуже скоро може стати мексиканський огірок, або чайот. Він не вимагає особливих ґрунтів, росте практично на каменях, його не потрібно удобрювати, рятувати від паразитів. Необхідно тільки забезпечити тінню, вологою і опорою для стебел, пише real-vin.com.

За що цінують чайот? У їжу йдуть кореневі бульби, плоди і молоді пагони, а з висушених стебел виготовляють циновки. Цей огірок з сімейства гарбузових, тому розміри плодів досить значні. Так от, швидко зростаючі плоди здатні досягти знімною стиглості всього за тиждень. За формою вони нагадують грушу, а за вагою можуть досягати 700-800 грамів. Величезна гідність мексиканського огірка — висока врожайність і лежкість. Один кущ у сприятливих умовах дає від 60 до 80 кг плодів, які можуть зберігатися до 8 місяців при температурі 3-5 градусів вище нуля і 80%-ої вологості.

Мексиканські огірки можна вживати як свіжими, так і в солоному вигляді, їх добре смажити або тушкувати як кабачки.

Крім плодів, мексиканський огірок славиться і своїми кореневими бульбами. Вони утворюються на кінцях коренів і розташовуються на відстані до 2 метрів від стовбура рослини. Бульби чайота мають подовжено овальну форму, по вазі можуть бути від 50 до 200 р. М'якоть у них біла, а шкірка світло-коричнева. Смажені бульби за смаком нагадують картоплю з грибами. До речі, з однієї рослини в середньому можна накопати близько кілограма бульб.
19.08.2018 21:37
Источник: https://agroreview.com
Похожие статьи

28.02.2018
Кроме прекрасных вкусовых качеств плоды абрикоса источники необходимых минералов и биологически активных веществ для организма человека. Они поддерживают энергетический потенциал, защищают от многих болезней и увеличивают выносливость организма.
10.07.2015
Обрезка сливы проводится для повышения не только количества, но и качества урожая. Обрезка зависит от возраста дерева. Так в раннем возрасте сливы формируют скелетные ветви и молодые побеги, на которых будет формироваться будущий урожай, во второй период (3-4 года) формируют крону, обрезка в следующие годы должна обеспечивать заложение высокого урожая слив. При явных признаках старения дерева и понижению его урожайности используют омолаживающую обрезку.
26.06.2017
Даже небольшая по своим габаритам дикая уточка, такая как Чирок-свистунок, может представлять огромный интерес для охотников.
28.02.2018
Кедровые орехи издавна и по праву считаются ценным питательным продуктом, богатым витаминами, микроэлементами и другими полезными веществами.
26.11.2012
Как правильно приобрести дачу и на что стоит учитывать при покупке дачи?

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна
© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна