
Колись звичайна картопля, кабачки і помідори були дивиною в наших краях. Тепер їх вирощує кожен городник. Таким же звичайним для нас дуже скоро може стати мексиканський огірок, або чайот. Він не вимагає особливих ґрунтів, росте практично на каменях, його не потрібно удобрювати, рятувати від паразитів. Необхідно тільки забезпечити тінню, вологою і опорою для стебел, пише real-vin.com.
За що цінують чайот? У їжу йдуть кореневі бульби, плоди і молоді пагони, а з висушених стебел виготовляють циновки. Цей огірок з сімейства гарбузових, тому розміри плодів досить значні. Так от, швидко зростаючі плоди здатні досягти знімною стиглості всього за тиждень. За формою вони нагадують грушу, а за вагою можуть досягати 700-800 грамів. Величезна гідність мексиканського огірка — висока врожайність і лежкість. Один кущ у сприятливих умовах дає від 60 до 80 кг плодів, які можуть зберігатися до 8 місяців при температурі 3-5 градусів вище нуля і 80%-ої вологості.
Мексиканські огірки можна вживати як свіжими, так і в солоному вигляді, їх добре смажити або тушкувати як кабачки.
Крім плодів, мексиканський огірок славиться і своїми кореневими бульбами. Вони утворюються на кінцях коренів і розташовуються на відстані до 2 метрів від стовбура рослини. Бульби чайота мають подовжено овальну форму, по вазі можуть бути від 50 до 200 р. М'якоть у них біла, а шкірка світло-коричнева. Смажені бульби за смаком нагадують картоплю з грибами. До речі, з однієї рослини в середньому можна накопати близько кілограма бульб.