Все про безпілотні трактори

Їм не потрібно платити зарплату. Вони можуть працювати цілодобово: без перекурів і вихідних, без зупинок і відпочинку, і при цьому ніхто за кермом не засне від втоми. Просто в кабіні і засипати то нікому - там порожньо ... Та й необхідність існування самих кабін тепер під питанням, що істотно знизить вартість машини, а також дозволить збільшити її корисний об'єм і вантажопідйомність. Йдеться про трактори, які працюють БЕЗ трактористів.

Безпілотні трактори працюють без присутності водія в кабіні. Спеціальне програмне забезпечення дозволяє їм самостійно працювати і при цьому визначати своє місце розташування на полі, вибирати потрібну швидкість пересування, об'їжджати перешкоди. Безпілотні трактори використовують лазери, сенсори, радари; системи GPS і інші бездротові технології. Контроль за такими тракторами може відбуватися або з офісу фермера, або ж з одної працюючої в полі машин. Тобто на поля може бути виведено кілька тракторів, але координувати їх роботу буде лише один тракторист з одного трактора, або ж комбайнер з комбайна, в залежності які роботи виконуються. Це так звана технологія «слідуй за мною». Наприклад, трактор, керований людиною, передає веденим безпілотним тракторів задану швидкість, напрямок руху і тд., А їх комп'ютери імітують задану поведінка.

Безпілотні трактора мають складні алгоритми поведінки. При появі перешкод: людей, тварин або інших великих об'єктів, - вони відразу ж зупиняються. При цьому вони вміють відрізняти справжні перешкоди від уявних. Наприклад, сенсорні системи «впізнають» високі стебла кукурудзи або соняшнику і не вважають їх перешкодою для руху.

Ідея безпілотного трактора народилася ще на початку 1940-х років. Її автор - Френк Андрью. Потім в 1950-х роках Форд також розробив свій власний безпілотний трактор, який не був запущений у виробництво, так як його конструкція передбачала прокладку кабелю під землею по всьому полю. І тільки поява сучасних комп'ютерів і технологій GPS зробили ідею безпілотних тракторів реальною.

Найвідоміші в світі компанії, що випускають безпілотні трактори:

1) Компанія New Holland. Трактор NH Drive являє собою звичайний на вигляд трактор, оснащений набором датчиків і камер, які дозволяють фермерам відпочивати в кабіні, поки трактор робить всю роботу самостійно. На початку своєї роботи концептуальний безпілотний трактор за допомогою програмно-апаратних засобів автоматично визначає розміри і форму трактора з прикріпленим до нього додатковим обладнанням. Після цього безпілотний транспортний засіб може самостійно побудувати маршрут по полю. Якщо радари або LIDAR-датчики помітять перешкоду на шляху трактора, програмне забезпечення звернеться за допомогою до водія, який повинен буде вибрати найкращу траєкторію руху трактора. Управління безпілотним трактором NH Drive здійснюється за допомогою мобільного програми, яка дозволяє стежити за станом трактора і збирати статистику його використання.

2) Компанія Case IH. Трактор відрізняється від першого відсутністю водійської кабіни, що являє собою повну автономність транспортного засобу. Концепція дозволяє вести віддалений моніторинг стану і роботи трактора, а також виробляти перепрограмування траєкторії і маршруту за допомогою мобільних додатків. Ця концепція також використовує той же набір датчиків і камер, що і трактор NH Drive. Вони стежать за станом поля і дозволяють трактору самостійно побудувати маршрут.

Переваги безпілотних тракторів

Орієнтуються безпілотні трактори за допомогою антен, супутників і електронних карт. Найбільший інтерес представляють ці самі електронні карти. Фермер може "змусити" безпілотний трактор працювати дуже вибірково і точно, на кожному конкретному полі. Наприклад, добрива можна і потрібно буде вносити в таких дозах і пропорціях, які відповідають типу грунтів на заданому полі. А підбір добрив - відповідно до потреби саме цієї грунту і, як наслідок, - економія добрив при максимально можливому врожаї! Плюс до цього - безпілотники можуть працювати цілодобово, і встигнуть зорати і посіяти в найоптимальніші терміни, в найкращу погоду.
29.01.2018 11:12
Источник: Агро-портал
Похожие статьи

28.03.2018
Дерево какао принадлежит к виду вечнозеленых растений. Представляет собой высокое дерево, достигающее 10-15 м.
03.02.2017
Если в вашем доме живут комнатные растения, то готовьтесь к длительной борьбе с паутинным клещиком.
08.06.2015
Картофель считается одной из самых важных сельскохозяйственных культур в нашей стране, иногда его называют вторым хлебом, однако процесс посадки этого растения занятие довольно таки хлопотное даже для опытного огородника.
25.05.2015
Хотя основная поставка яиц и мяса домашней птицы производится коммерческими производителями, огромное количество людей предпочитают выращивать все это собственными руками. Множество причин может быть для домашнего выращивания цыплят, среди которых присутствует желание заботиться и ухаживать за растущими питомцами.
20.04.2017
Период смены шерсти "линька" это нормальный процесс, который происходит, как правило, дважды в год: осенью и весной.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна
© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна