Розвиток альтернативної енергетики в Україні

В Україні розвиток альтернативної енергетики є одним з важливих питань, через нестачу традиційних енергетичних ресурсів. Для отримання енергії з поновлюваних джерел, уряд докладає інтенсивні зусилля. Так, в країні вже 9 років діє «зелений тариф», за яким держава, купує у підприємств електроенергію, вироблену з використанням відновлюваних джерел енергії - сонця, вітру, біомаси, а також води.

Цей закон стимулює розвиток нових видів енергетичних ресурсів, а також залучення інвестицій в технології використання поновлюваних джерел енергії. В Україні «зелені тарифи» прийняті на законодавчому рівні в 2009 року і діють до 2030 року.

Допустима потужність станцій в 2015 році була збільшена з 10 до 30 кВт, а нові ціни на закупівлю електроенергії були оновлені в 2016 році.

Даний закон про застосування сонячних батарей в будинках став реально вигідним і виправданим, з'явилася можливість не тільки економити, але і отримувати за сонячну і вітряну енергію реальні гроші.

Після подій 2014 року, коли були втрачені джерела традиційних енергоресурсів, влада активно почали розвивати альтернативну енергетику. За 3 роки динаміка введення в дію енергетичних потужностей збільшувалася, так:

- в 2015 році було введено близько 30 МВт;

- в 2016 році - 120 МВт;

- у 2017 році - 257 МВт.

За ці роки в розвиток зеленої енергетики було інвестовано понад 400 млн євро. Також, були реалізовані бізнес-проекти зі створення генерації тепла потужністю 1,8 ГВт вартістю 440 млн євро.

В планах у владі до 2020 року довести частку альтернативної енергетики до 11% загального споживання електрики в країні, а до 2035 - до 25%. Для цього потрібні інвестиції в розмірі не менше 10 млрд євро.

Україна в грудні 2017 року приєдналася до Статуту IRENA - Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії, що допоможе в здійсненні планів. Це дозволить нашій державі використовувати світовий досвід в галузі поновлюваних джерел енергії, розширить можливості залучення кращих знань і передових технологій у цій сфері, а також ефективних фінансових механізмів реалізації відповідних проектів. Участь України в IRENA буде сприяти доступу нашої країни до пільгових кредитів і отримання рекомендацій щодо вдосконалення законодавства в галузі відновлюваної енергетики. На даний час членами IRENA є 150 держав, ще 30 держав почали процес отримання членства.

Також, інвестори, орієнтуються на звіти цієї організації при прийнятті рішень про вкладення коштів в альтернативну енергетику конкретної країни.

За прогнозами, з кожним роком альтернативна енергетика в Україні буде динамічно розвиватися і залучить нові інвестиції в цю галузь.
29.01.2018 10:51
Источник: Агро-портал
Похожие статьи

30.07.2017
Отбросим желание приобрести готовое растение причудливой формы, вооружимся острым глазом, таким же инструментом и попробуем создать топиарий своими руками.
18.03.2017
Шелковица — листопадное дерево, достигающее 10-35 м в высоту с мощным разветвленным корнем.
24.08.2016
Организм кролика устроен так, что ему необходимо постоянно что-либо жевать. Количество приёмов пищи за день, у этого животного, составляет свыше 10 раз, именно поэтому нельзя допускать, чтобы его кормушка оставалась пустой. Иногда случается так, что кролик самовольно отказывается от еды, и если он не ест на протяжении уже нескольких часов, необходимо задуматься о причине такого поведения и принять соответствующие меры. Причин для отказа от еды может быть несколько.
21.07.2015
Одной из самых вредоносных и распространённых болезней считается парша яблони. Возбудитель заболевания поражает все структуры дерева от листьев и до плодов. Особенно распространяется парша в условиях повышенной влажности. Если такая погода стоит в весеннюю пору, то признаки заболевания можно обнаружить на цветках и даже завязи. При наличии заражения паршой во время хранения в яблоках резко уменьшается количество витамина С, также заболевание способствует проникновению в плоды гнили, чем резко сокращается длительность хранения плодов.
31.05.2012
Козинаки — это лакомство, давно полюбившееся российским сладкоежкам. Многие из нас привыкли видеть в продаже козинаки из семечек.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна