Розвиток альтернативної енергетики в Україні

В Україні розвиток альтернативної енергетики є одним з важливих питань, через нестачу традиційних енергетичних ресурсів. Для отримання енергії з поновлюваних джерел, уряд докладає інтенсивні зусилля. Так, в країні вже 9 років діє «зелений тариф», за яким держава, купує у підприємств електроенергію, вироблену з використанням відновлюваних джерел енергії - сонця, вітру, біомаси, а також води.

Цей закон стимулює розвиток нових видів енергетичних ресурсів, а також залучення інвестицій в технології використання поновлюваних джерел енергії. В Україні «зелені тарифи» прийняті на законодавчому рівні в 2009 року і діють до 2030 року.

Допустима потужність станцій в 2015 році була збільшена з 10 до 30 кВт, а нові ціни на закупівлю електроенергії були оновлені в 2016 році.

Даний закон про застосування сонячних батарей в будинках став реально вигідним і виправданим, з'явилася можливість не тільки економити, але і отримувати за сонячну і вітряну енергію реальні гроші.

Після подій 2014 року, коли були втрачені джерела традиційних енергоресурсів, влада активно почали розвивати альтернативну енергетику. За 3 роки динаміка введення в дію енергетичних потужностей збільшувалася, так:

- в 2015 році було введено близько 30 МВт;

- в 2016 році - 120 МВт;

- у 2017 році - 257 МВт.

За ці роки в розвиток зеленої енергетики було інвестовано понад 400 млн євро. Також, були реалізовані бізнес-проекти зі створення генерації тепла потужністю 1,8 ГВт вартістю 440 млн євро.

В планах у владі до 2020 року довести частку альтернативної енергетики до 11% загального споживання електрики в країні, а до 2035 - до 25%. Для цього потрібні інвестиції в розмірі не менше 10 млрд євро.

Україна в грудні 2017 року приєдналася до Статуту IRENA - Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії, що допоможе в здійсненні планів. Це дозволить нашій державі використовувати світовий досвід в галузі поновлюваних джерел енергії, розширить можливості залучення кращих знань і передових технологій у цій сфері, а також ефективних фінансових механізмів реалізації відповідних проектів. Участь України в IRENA буде сприяти доступу нашої країни до пільгових кредитів і отримання рекомендацій щодо вдосконалення законодавства в галузі відновлюваної енергетики. На даний час членами IRENA є 150 держав, ще 30 держав почали процес отримання членства.

Також, інвестори, орієнтуються на звіти цієї організації при прийнятті рішень про вкладення коштів в альтернативну енергетику конкретної країни.

За прогнозами, з кожним роком альтернативна енергетика в Україні буде динамічно розвиватися і залучить нові інвестиції в цю галузь.
29.01.2018 10:51
Источник: Агро-портал
Похожие статьи

26.05.2017
Фризская порода лошадей принадлежит к коренной голландской породе, облик которой сформировался более семи столетий назад.
28.02.2018
В рационе человека в обязательном порядке должен присутствовать такой продукт как рыба. Купить ее можно в любом магазине или на рынке, но также можно вырастить самостоятельно: из всех пресноводных видов рыб наиболее выгоден для разведения родственник дикого речного сазана – карп. Именно о том, как разводить эту рыбу в условиях приусадебного участка в малых прудах или бассейнах и пойдет речь в данной статье.
24.06.2017
Самое первое - обеспечьте орхидее своеобразный карантин недельки на две.
01.03.2017
Чистка канализационных сооружений – малоприятная, но крайне необходимая составляющая обслуживания частного дома или дачи. Если ею пренебрегать, о комфорте и уюте собственного участка можно забыть.
18.04.2017
Мероприятия по уходу, в принципе, стандартные. Это полив, проведение подкормок, профилактические обработки против болезней и вредителей.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна