Шокова заморозка продуктів

На сьогоднішній день ринок заморожених продуктів активно розвивається. Протягом останній 5 років ринок заморожених продуктів щороку стабільно збільшується на 10%. Раніше поставки такої продукції здійснювали закордонні виробники, але зараз вітчизняні постачальники значно збільшили оборот заморожених овочів і фруктів. Це не тільки дуже вигідно, але і до сих пір є конкурентоспроможним, оскільки є актуальним у наш час.

Процес шокової заморозки являє собою заморожування продуктів шляхом використання низьких температур. Волога, що міститься в продуктах, кристалізується, що дозволяє забезпечити їх збереження. Шокова заморозка дозволила вирішити питання зі зберіганням в промислових масштабах продуктів харчування, напівфабрикатів, м'яса, риби, овочів і фруктів.

До переваг шокової заморозки можна віднести:

- швидкість охолодження і заморозки продукту без перевантаження процесора;

- збереження візуальних і смакових властивостей страв;

- економію до 7% ваги готового продукту завдяки мінімальній втраті маси в процесі охолодження;

- запобігання розвитку небезпечних для здоров'я мікроорганізмів;

- значне збільшення часу зберігання охолодженої продукції;

- збереження всіх корисних речовин в продуктах.

Устаткування для шокової заморозки

Тривале зберігання продуктів харчування зі збереженням їх високих споживчих властивостей забезпечують агрегати шокової заморозки. Головне призначення цього обладнання полягає в тому, щоб уникнути утворення великих кристалів льоду, що руйнують тканини і міжтканинні оболонки. Апарат шокової заморозки являє собою пристрій, за допомогою якого можна охолодити (до + 3 °С) або заморозити (до -25 °С і нижче) великий обсяг продукції за період до 90 хвилин.

Незважаючи на велику різноманітність обладнання для шокової заморозки, визначальною характеристикою машини є її конструктивна схема - бокс, тунельна камера або установка спірального типу.

Камери шокової заморозки (бокси)

Камери по конструкції близькі до однокамерним побутових холодильників і холодильника випарного типу. Випарник розташовується вгорі або збоку камери і генерує теплопередачею холодне повітря, що опускається вниз. Камери бічного типу відрізняються від звичайних морозильних камер тим, що в них використовується більш потужний компресор, а також один або кілька вентиляторів, для рівномірного розподілу холоду і прискорення процесу.

Бокси невеликих розмірів призначені для установки туди окремих лотків. Великі агрегати розраховані на завантаження продукції за допомогою мобільних візків. Їх використовують для заморозки м'яса, овочів, фруктів, ягід, грибів, готових страв, напівфабрикатів.

Камери шокової заморозки крім своєї високої продуктивності цікаві значною адаптивностью. За рахунок великого діапазону можливих графіків охолодження одну і ту ж лінію можна налаштовувати як на заморозку м'ясних продуктів, так і на обробку рослинних продуктів.

З економічної точки зору, організація морозильного виробництва із застосуванням камери шокової заморозки, одна з найбільш доцільних. Така технологія використовується при роботі з продуктами середнього і великого розміру. Устаткування цього класу показує найбільший ефект при відносно невеликих обсягах продукції.

Тунельні камери

Тунельні камери уявляють собою горизонтально орієнтовані холодильно-морозильні конвеєри. Вони призначені для виробництва продуктів шокової заморозки в промислових масштабах, або для використання в великих гастрономічних торгових мережах і гіпермаркетах. Це обладнання має другу назву - шок-фрізери лінійного типу. Стрічка конвеєра проходить всередині камери, розділеної на кілька температурних зон. Кожна зона має свої випарники і вентилятори.

Тунельні камери передбачають безперервне використання їх протягом значних періодів (до декількох діб). Тому, корпусу і двигуни силових агрегатів винесені назовні за межі камери, що полегшує доступ до них технічних служб. Іноді компресори та вентилятори дублюються для можливості ремонту без зупинки лінії.

Спеціальні заходи передбачаються для самоочищення конвеєрних стрічок і попередження наморажування конденсованого повітря в робочих зонах.

Тунельні камери з використанням рідкого азоту в якості холодоагенту вимагають більш дорогих технічних рішень. Однак, в ряді випадків криогенні агрегати допомагають заощадити кошти за рахунок значного скорочення необхідної площі цеху або ділянки.

Спіральні камери

Апарати цього типу оснащуються циліндричними камерами, розташованими вертикально. Усередині циліндрів монтуються конвеєри спіральної форми. На відміну від тунельної шокової заморозки, фізичні параметри обробки в спіральних камерах постійні на всіх ділянках конвеєра - від завантаження до вивантаження продукції.

Сучасні машини цього типу оснащені системами антинаморажування і оперативного очищення, що дозволяють збільшувати цикл безперервної роботи до 14 днів.
29.01.2018 10:59
Источник: Агро-портал
Похожие статьи

24.05.2017
К отряду попугаеобразные, или как их попросту называют попугаи, относятся птицы мелких или средних размеров, и зачастую все представители имеют очень яркий и красочный окрас.
27.06.2018
В агросфере можно получать достойную зарплату, будь то временная сезонная работа или трудоустройство в долгосрочной перспективе.
24.05.2017
Если правильно подкармливать пионы в период вегетации (а особенно весной), то летом они очаруют вас своим невероятно пышным цветением. Мы расскажем, какие препараты нужно применять и как правильно это делать.
02.08.2016
Патиссоны – это популярные в наших широтах огородные овощи, близкие родственники кабачков и тыквы, родиной которых является Центральная Америка. Примечательно, что в пищу употребляются только молодые их плоды, собранные не позднее 8 дня после завязывания, если этот момент пропустить, они станут безвкусными, подходящими лишь для корма скота.
23.07.2015
Семена большинства плодовых пород проходят период покоя. Вследствие этого они без предварительной подготовки не могут обеспечить одновременное прорастание. Это может привести к тому, что после высева таких семян могут прорасти лишь немногие из них или может полностью погибнуть вся партия. Такое явление наблюдается независимо от того, сеют ли семена в год уборки урожая или после хранения их сухими в течение года. Однако следует помнить, что у отдельных плодовых пород всхожесть семян сильно снижается со временем.

© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна