Органічна Їжа

Екологічно чисті продукти харчування набирають все більшої популярності в Україні. Існує велика кількість магазинів здорового харчування, але при виборі продукції, виникає серйозна плутанина, через різномаїття спеціального маркування та позначень. Чи дійсно органічні продукти корисніші? Чи насправді вони більш поживні? Як розібратись з позначками на упаковках? Чому органік продукція дорожча? Ця довідкова стаття допоможе вам зробити правильний вибір при купівлі якісної і найголовніше корисної їжі. 

 

 

Що таке органічні продукти?

 

Вибір на користь здорового харчування є відмінним початком до здорового життя. Окрім збільшення фруктів та овочів, цілісного зерна та корисних жирів в щоденному раціоні, необхідно врахувати безпечність використовуваних продуктів. Ви повинні знати, як вони вирощуються, чи  не пошкодять вашому здоров’ю та навколишньому середовищу. Це піднімає питання: Яка різниця між органічними та не органічними продуктами? Чи завжди «органіка» краща? Чи не краще  самостійно вирощувати продукти?  

 


Що означає «органіка»?


Термін «органіка» - відноситься до способу вирощення та оброблення сільськогосподарської продукції, відповідно до міжнародних стандартів. Органічні культури повинні бути вирощені в «безпечному ґрунті», які передбачають мінімізацію використання пестицидів, синтетичних мінеральних добрив, штучних харчових добавок та ГМО, на основі нафти, добрив, і осаду стічних вод мінеральних добрив.

   


Чи поживніші органічні продукти в порівнянні з неорганічними?

 

Дослідження довели, що органічно вирощені овочі та фрукти містять більше вітаміну С, поживних мікроелементів. Крім того, зменшуються симптоми в людей, які мають алергічні реакції на певні види продуктів чи консервантів. 

 


Переваги чистих екологічних продуктів:


1. Органік продукти містять менше пестицидів. Пестициди являють собою хімічні речовини, такі як фунгіциди, гербіциди та інсектициди. Ці хімікати широко використовуються в традиційному сільському господарстві і залишаються на (та в) їжі, яку ми споживаємо.


2. Органічна їжі – свіжіша. Вона має менший строк споживання та не містить консервантів, які довше зберігають продукти. 
 
3. Органічне сільське господарство краще для навколишнього середовища. Методи органічного землеробства спрямовані на зменшення забруднення довкілля, на економне використання води, зменшення ерозії ґрунтів та підвищення їх родючості. Крім того, воно є кращим для птахів та дрібних тварин, так, як хімічні пестициди не лише впливають на зниження їх відтворювальних функцій, а й вбивство. Важливим фактором є те, що сільське господарство без пестицидів, полегшує працю людей на фермах. 
 
4. При органічному вирощувані тварин, не використовуються антибіотики та гормони росту.
 

 

 Органічне сільське господарство та продукти місцевого виробництва

 

 

Органічні фермери не використовують синтетичних пестицидів і добрив. Вони підтримують та поповнюють родючість ґрунту.  


Основні характеристики органічних систем включають в себе:
 


- Розробку і впровадження «органічного плану системи», який описує методи, які використовуються у вирощуванні та виробництві органічних продуктів харчування.

- Детальні системи обліку, які відслідковують продукти від збору їх на полі, до точок продажу. 

- Обслуговування буферних зон для запобігання забруднення синтетичними хімічними речовинами з сусідніх, не органічних ферм.
 

 

Значення маркування органічних продуктів харчування: 


Що означає маркування  «органічна»,  «натуральна», і «без-ГМО»? Важливо пам’ятати, що поняття «натуральна їжа» не тотожне поняттю «органічна їжа». Під натуральність підпадає великий діапазон продуктів, в той час, як органічна сертифікація, означає що встановлені стандарти виробництва були виконані. Маркування може відрізнятись один від одного, а залежності від місця виготовлення, так розрізнять:

 

Американське маркування;
Маркування країн ЄС;Австрійська;Канадське.

 


Чому органічна їжа дорожча від  звичайної?


Органічні продукти потребують більшого догляду, адже фермери при виробництві не використовують пестициди, хімічні добрива. Органічна сертифікація та утримання цього статусу також потребує значного фінансового   вкладу. Зазвичай органічні ферми менші, це означає, що постійні та накладні витрати повинні бути розприділені між невеликим обсягом продукції.  Більшість органічних ферм занадто малі, щоб отримувати державні субсидії.


Підводячи підсумки, відзначимо основні переваги органічних продуктів: органіка, особливо сира або необроблена містить більше бета-каротину, вітаміну С, D та Е, полі фенолів, які зміцнюють здоров’я, антиоксидантів, які борються з раком, флавоноїдів, які захищають від хвороб серця, незамінних жирних кислот та необхідних мінералів. Органічні продукти харчування містять якісно вищі рівні необхідних мінералів (кальцій, магній, заліз, хром).


06.05.2015 15:51
Похожие статьи

21.07.2016
Украинская пчела по внешнему виду немного напоминает Среднерусских пчел. У нее такая же серая окраска, но чуть светлее и с желтизной. Размах крыльев несколько больше и лапки длиннее. Хоботок имеет размер 6,34 – 6,63 (в среднем 6,5 мм) и позволяет брать нектар с цветков клевера. Однодневная пчела весит 105 мг, неплодная матка - 180 мг, плодная - 200 мг. Украинскую пчеломатку нельзя назвать ленивой. В сутки она откладывает 1950-2300 яиц, немногим меньше, среднерусская.
22.12.2016
Много лет в садах разводили привычные всем лилии - азиатские гибриды.
28.09.2011

Перец — король пряностей. Первое упоминание о перце встречается в индийской литературе, написанной на санскрите более 3000 лет назад. Различных видов перечных насчитывается более полутора тысяч.

02.01.2017
Чуфа, а в народе - земляной миндаль, все еще считается на наших грядках эдакой тропической экзотикой. Но назвать это растение огородным новичком будет совершенно не правильно.
30.11.2010

На поражённых органах растений образуется серый налёт, состоящий из конидиеносцев. Возбудитель - гриб Botrytis cinereа Pers.


© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна
© 2012-2017 ЧП «Гарант Агро». Все права защищены. Портал не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса. При копировании материалов сайта, ссылка на портал обязательна