Органічна Їжа

Екологічно чисті продукти харчування набирають все більшої популярності в Україні. Існує велика кількість магазинів здорового харчування, але при виборі продукції, виникає серйозна плутанина, через різномаїття спеціального маркування та позначень. Чи дійсно органічні продукти корисніші? Чи насправді вони більш поживні? Як розібратись з позначками на упаковках? Чому органік продукція дорожча? Ця довідкова стаття допоможе вам зробити правильний вибір при купівлі якісної і найголовніше корисної їжі. 

 

 

Що таке органічні продукти?

 

Вибір на користь здорового харчування є відмінним початком до здорового життя. Окрім збільшення фруктів та овочів, цілісного зерна та корисних жирів в щоденному раціоні, необхідно врахувати безпечність використовуваних продуктів. Ви повинні знати, як вони вирощуються, чи  не пошкодять вашому здоров’ю та навколишньому середовищу. Це піднімає питання: Яка різниця між органічними та не органічними продуктами? Чи завжди «органіка» краща? Чи не краще  самостійно вирощувати продукти?  

 


Що означає «органіка»?


Термін «органіка» - відноситься до способу вирощення та оброблення сільськогосподарської продукції, відповідно до міжнародних стандартів. Органічні культури повинні бути вирощені в «безпечному ґрунті», які передбачають мінімізацію використання пестицидів, синтетичних мінеральних добрив, штучних харчових добавок та ГМО, на основі нафти, добрив, і осаду стічних вод мінеральних добрив.

   


Чи поживніші органічні продукти в порівнянні з неорганічними?

 

Дослідження довели, що органічно вирощені овочі та фрукти містять більше вітаміну С, поживних мікроелементів. Крім того, зменшуються симптоми в людей, які мають алергічні реакції на певні види продуктів чи консервантів. 

 


Переваги чистих екологічних продуктів:


1. Органік продукти містять менше пестицидів. Пестициди являють собою хімічні речовини, такі як фунгіциди, гербіциди та інсектициди. Ці хімікати широко використовуються в традиційному сільському господарстві і залишаються на (та в) їжі, яку ми споживаємо.


2. Органічна їжі – свіжіша. Вона має менший строк споживання та не містить консервантів, які довше зберігають продукти. 
 
3. Органічне сільське господарство краще для навколишнього середовища. Методи органічного землеробства спрямовані на зменшення забруднення довкілля, на економне використання води, зменшення ерозії ґрунтів та підвищення їх родючості. Крім того, воно є кращим для птахів та дрібних тварин, так, як хімічні пестициди не лише впливають на зниження їх відтворювальних функцій, а й вбивство. Важливим фактором є те, що сільське господарство без пестицидів, полегшує працю людей на фермах. 
 
4. При органічному вирощувані тварин, не використовуються антибіотики та гормони росту.
 

 

 Органічне сільське господарство та продукти місцевого виробництва

 

 

Органічні фермери не використовують синтетичних пестицидів і добрив. Вони підтримують та поповнюють родючість ґрунту.  


Основні характеристики органічних систем включають в себе:
 


- Розробку і впровадження «органічного плану системи», який описує методи, які використовуються у вирощуванні та виробництві органічних продуктів харчування.

- Детальні системи обліку, які відслідковують продукти від збору їх на полі, до точок продажу. 

- Обслуговування буферних зон для запобігання забруднення синтетичними хімічними речовинами з сусідніх, не органічних ферм.
 

 

Значення маркування органічних продуктів харчування: 


Що означає маркування  «органічна»,  «натуральна», і «без-ГМО»? Важливо пам’ятати, що поняття «натуральна їжа» не тотожне поняттю «органічна їжа». Під натуральність підпадає великий діапазон продуктів, в той час, як органічна сертифікація, означає що встановлені стандарти виробництва були виконані. Маркування може відрізнятись один від одного, а залежності від місця виготовлення, так розрізнять:

 

Американське маркування;
Маркування країн ЄС;Австрійська;Канадське.

 


Чому органічна їжа дорожча від  звичайної?


Органічні продукти потребують більшого догляду, адже фермери при виробництві не використовують пестициди, хімічні добрива. Органічна сертифікація та утримання цього статусу також потребує значного фінансового   вкладу. Зазвичай органічні ферми менші, це означає, що постійні та накладні витрати повинні бути розприділені між невеликим обсягом продукції.  Більшість органічних ферм занадто малі, щоб отримувати державні субсидії.


Підводячи підсумки, відзначимо основні переваги органічних продуктів: органіка, особливо сира або необроблена містить більше бета-каротину, вітаміну С, D та Е, полі фенолів, які зміцнюють здоров’я, антиоксидантів, які борються з раком, флавоноїдів, які захищають від хвороб серця, незамінних жирних кислот та необхідних мінералів. Органічні продукти харчування містять якісно вищі рівні необхідних мінералів (кальцій, магній, заліз, хром).


06.05.2015 15:51
Похожие статьи

Got error 28 from storage engine select title, url, date_format(date_in,'%d.%m.%Y') as data, id, kat_id, text, anons from articles where active='1' and url!='organichna-ija' order by rand() desc limit 0,5